Facebook
Szkolenia
Wdrożenia
Usługi audytowe
Kontakt: 12 653 20 13

Kurs: Wymagania normy i Auditor wewnętrzny Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001:2015

 
  SZKOLENIE PROWADZONE W OPARCIU O ZNOWELIZOWANĄ NORMĘ ISO 14001:2015

Informacje o szkoleniu
   
Cel
Celem szkolenia jest przedstawienie standardów środowiskowych według normy ISO 14001:2015 oraz zagadnień dotyczących wdrażania i funkcjonowania Systemu Zarządzania Środowiskowego w organizacji. Szkolenie zapoznaje uczestników z zasadami przeprowadzania auditów oraz pozwala na zdobycie umiejętności niezbędnych do skutecznego auditowania. 

Profil uczestnika
Szkolenie przeznaczone jest dla osób przygotowujących się do objęcia stanowiska auditora wewnętrznego  Systemu Zarządzania Środowiskowego oraz osób pełniących już taką funkcję w organizacji, którzy chcą uzupełnić swoja wiedzę o nowe wymagania zawarte w normie ISO 14001:2015. Na szkolenie zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane poszerzeniem i ugruntowaniem swojej wiedzy z zakresu ISO 14001 o nowe wymagania zawarte w zrewidowanej normie ISO 14001:2015.

Korzyści
 • zdobycie wiedzy związanej z interpretacją znowelizowanej normy ISO 14001:2015,
 • zdobycie umiejętności planowania, wdrażania, utrzymania oraz doskonalenia systemu zarządzania środowiskowego w organizacji w oparciu o nowe wymagania,
 • poznanie najczęściej występujących nieprawidłowości w systemach zarządzania oraz metod ich rozwiązywania, korygowania oraz zapobiegania.
 

Miejsce szkolenia:
Sala szkoleniowa Centrum Zarządzania Jakością INFOX Sp. z o.o. Sp. k., Kraków, ul. Kalwaryjska 69

Godziny szkolenia: 9:00-15:15
Czas trwania: 2 dni (14 h)
Cena szkolenia: zapytaj o aktualną cenę


***  Zwolnienie z podatku VAT - w przypadku finansowania  szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych - (wymagane oświadczenie- do pobrania na dole strony).

 

 

 

W cenie 2 certyfikaty!!!

Cena zawiera: certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia, wydany przez Centrum Zarządzania Jakością INFOX Sp. z o.o. Sp. k. oraz certyfikat wydany przez  jednostkę certyfikującą, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej i papierowej  oraz poczęstunek.


 

 Program szkolenia
 
Trenerzy

 

I dzień (7 h)

 1. Wytyczne międzynarodowe, terminologia
 2. Wymagania normy ISO 14001:2015
 • kontekst organizacji,
 • przywództwo,
 • planowanie (działania dotyczące ryzyk związanych z zagrożeniami i możliwościami, cele środowiskowe oraz ich planowanie w organizacji),
 • wsparcie (zasoby, kompetencje, świadomość, udokumentowane informacje),
 • działania,
 • wyniki oceny,
 • doskonalenie. 

 

II dzień (7 h)

 1. Dokumentowanie Systemu Zarządzania Środowiskowego z uwzględnieniem zmian wynikających z nowego podejścia zawartego w normie ISO 14001:2015.
 2. Zasady auditowania, planowanie auditów, zawiadomienie o audicie.
 3. Zarządzanie programem auditów.
 4. Działania auditowe.
 5. Kompetencje i ocena auditorów.
 6. Zasady certyfikacji.
 7. Egzamin końcowy.
 8. Dyskusja panelowa oraz podsumowanie szkolenia.


Szkolenie ma charakter warsztatowy - jest prowadzone w formie wykładu i ćwiczeń.

 

Trener, ekspert i konsultant w zakresie systemu zarządzania środowiskowego. Auditor wiodący ISO 9001 i 14001. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zakresie opracowywania i wdrażania systemu zarządzania środowiskowego, a także SZJ ISO 9001, HACCP.  Doświadczony w realizacji szkoleń zamkniętych i otwartych. Ściśle współpracuje z Centrum Zarządzania Jakością INFOX Sp. z o.o.

 


 

Do pobrania

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT

                                                                                           

Wypełniony dokument należy przesłać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.