Facebook
Szkolenia
Wdrożenia
Usługi audytowe
Kontakt: 12 653 20 13

Ewidencja ludności i dowody osobiste - stan prawny na 2016 r.

 
 
 

 


 

Informacje o szkoleniu
   

 

Cel i korzyści

 • zapoznanie uczestników z nowymi ustawami o ewidencji ludności i dowodach osobistych,
 • z rozporządzeniami wykonawczymi do ww. ustaw oraz z orzecznictwem sądów administracyjnych z zakresu postępowań meldunkowych,
 • zapoznanie uczestników szkolenia ze zmianami ustaw - KPA, ustawą o cudzoziemcach oraz z ustawą o odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa.

 

Profil uczestnika

Pracownicy urzędów zajmujący się ewidencją ludności, dowodami osobistymi oraz rejestracją stanu cywilnego.

 

 

Miejsce szkolenia:

Sala szkoleniowa Centrum Zarządzania Jakością INFOX Sp. z.o.o., Kraków,
ul. Kalwaryjska 69

Godziny szkolenia: 9:00-15:15
Czas trwania: 1 dzień (7 h)
Cena szkolenia: 650 400 PLN [netto]  Promocja***


***  Zwolnienie z podatku VAT - w przypadku finansowania  szkolenia co najmniej w 70% ze środków publicznych - (wymagane oświadczenie- do pobrania na dole strony).

 

 

Cena zawiera: certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia wydany przez Centrum Zarządzania Jakością INFOX Sp. z o.o., materiały szkoleniowe  w wersji elektronicznej i papierowej oraz poczęstunek.


 

 Program szkolenia
 
Trenerzy

 I dzień (7h)

 1. Kodeks postępowania administracyjnego, zmiany z 1.11.2015r. -> zasady prowadzenia postępowań meldunkowych 
 2. Nowe regulacje prawne w zakresie ewidencji ludności -> zmiany od 1 marca 2015 r.
 3. Wydawanie decyzji administracyjnych, składniki decyzji i najczęściej popełniane błędy.
 4. Problematyka realizacji obowiązku meldunkowego: zameldowanie na pobyt stały i czasowy, wymeldowanie, opuszczenia lokalu,  ustanowienie pełnomocnika ; przykłady z orzeczeń sądowych
 5. Prowadzenie rejestrów mieszkańców oraz rejestrów zamieszkania cudzoziemców.
 6. Rejestracja danych z PESEL, rejestr mieszkańców oraz rejestr zamieszkania cudzoziemców.
 7. Dopełniania obowiązku meldunkowego przez obywateli krajów należących do Unii Europejskiej i pozostałych cudzoziemców (zmiany z 1 maja 2014 r.).
 8. Zmiany w zakresie wydawania i unieważniania dowodów osobistych 
 9. Wydawanie zaświadczeń i udostępnianie danych z ewidencji ludności oraz Rejestru Dowodów Osobistych i dokumentacji dowodowej.
 10. Spis wyborców - prowadzenie, rejestracja, archiwizacja
 

Prawnik, specjalista i wykładowca z zakresu zamówień publicznych. Ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo, obecnie jest doktorantką prawa na specjalizacji zamówienia publiczne. Absolwentka Studium Prawa Europejskiego w Warszawie na dwóch specjalizacjach: „Zamówienia publiczne” oraz „Fundusze europejskie 2014 – 2020 - nowa perspektywa finansowa”. Ukończyła studia podyplomowe „Moduł Kształcenia Nauczycielskiego” na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Posiada doświadczenie zawodowe jako specjalista w urzędzie gminy w dziale ewidencji ludności i dowodów osobistych. Współpracuje z Kancelariami Adwokackimi oraz Radców Prawnych prowadząc sprawy i obsługując Urzędy Gmin i Starostwa Powiatowe. Prowadzi szkolenia o tematyce związanej z zamówieniami publicznymi, kodeksem postępowania administracyjnego, przepisami w zakresie ewidencji ludności i obowiązkiem meldunkowym. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziale zamówień publicznych SPZOZ. Autorka licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych oraz prelegentka na konferencjach o tej tematyce.

 

 


 

Do pobrania
 

Formularz zgłoszeniowy w wersji DOC

Oświadczenie o zwolnieniu z podatku VAT

Wypełniony dokument należy przesłać emailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr /12/ 653 20 13, 295 08 00.